EN YT FB
flowers flowers 2 3

Plastyka brzucha

Abdominoplastyka – plastyka brzucha

Popularna w obecnym czasie plastyka brzucha inaczej zwana abdominoplastyka to operacja, która pomaga pozbyć się nadmiaru obwisłej lub luźnej skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Zabieg wykonywany jest  najczęściej u kobiet, u których w wyniku przebytych ciąż, szybkiego przyrostu, a później spadku masy ciała doszło do zwiotczenia skóry powłok brzusznych. W trakcie takiego zabiegu zostaje wykonane także zszycie mięśni brzucha. Zwykle po przebytych ciążach dochodzi do osłabienia przedniej ściany jamy brzusznej w wyniku rozstępu mięśni prostych brzucha – mięśnie ulegają przemieszczeniu ku bokowi ze swojej prawidłowej pozycji. Objawia się to zwykle odstawaniem brzucha, nawet pomimo szczupłej sylwetki. Czasami rozstępowi mięśni prostych brzucha towarzyszą przepukliny, np. pępkowa lub kresy białej – są to kolejne problemy możliwe do rozwiązania podczas abdominoplastyki.

Operacja plastyczna brzucha pozwala usunąć nadmierny fałd skórno- tłuszczowy oraz pogłębić wcięcie w talii – co wpływa korzystnie na ogólny wygląd sylwetki pacjenta, a także poprawia proporcje jego ciała, głównie poprzez likwidację wystającego lub zbyt dużego brzucha.

Dzięki odtworzeniu prawidłowych warunków anatomicznych przedniej ściany jamy brzusznej, po zabiegu można spodziewać się płaskiego brzucha, z zaakcentowaną talią, bez luźnej – nadmiarowej skóry zwisającej w podbrzuszu.

Blizna pooperacyjna zlokalizowana jest w podbrzuszu – sprawia to, główny ślad  ukryty jest pod bielizną. W trakcie zabiegu możliwe jest również wycięcie starych blizn po zabiegach chirurgicznych, takich jak np. cesarskie cięcie. Częsta przypadłością, jest rozejście pochewek mięśni prostych brzucha – objawiające się wybrzuszeniem w jego środkowej części podczas napinania mięśni. Pojawia się zwykle po ciąży. Tej przypadłości nie da się wyeliminować za pomocą ćwiczeń fizycznych – konieczna jest operacja.

Dodatkowym efektem operacji jest zmiana kształtu i wielkości pępka, zostaje on zmniejszony i przeniesiony w nowe miejsce. Odpowiednia technika operacyjna niekiedy pozwala uzyskać efekt zarysowanych i odznaczających się mięśni brzucha, nawet u osób nie ćwiczących regularnie. Cały zabieg  przeprowadza się  w znieczuleniu ogólnym.

MINI PLASTYKA BRZUCHA

Operacja dotyczy tylko części brzucha poniżej pępka – podbrzusza. Zabieg ten polega na wycięciu nadmiaru zwiotczałych tkanek poniżej pępka. Dodatkowo wisienką na torcie lub kropką nad „i” może być liposukcja – części lub całego brzucha (blizna ma podobną rozległość). Zabieg przeprowadzany jest  zwykle w znieczuleniu ogólnym, trwa około  półtorej godziny, a po operacji pacjent pozostaje w szpitalu przez 1 dobę.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

 

Wiktor Czyżak – ZnanyLekarz.pl

tagi: operacje brzucha wrocław, plastyka brzucha wrocław, abdominoplastyka wrocław, liposukcja cena wrocław, chirurg plastyczny wrocław,