Lifting twarzy – facelifting
Chirurgia plastyczna ma wiele twarzy. Może polegać na kompleksowych operacjach lub modelowaniu poszczególnych elementów. Zależnie od potrzeb i oczekiwań pacjentów nasi specjaliści tak dobierają zabiegi, aby po nich na twarzach gościł przede wszystkim Państwa uśmiech.
W miarę upływu lat zmienia się wygląd naszej twarzy. Skóra traci napięcie oraz elastyczność w wyniku zaniku włókien kolagenowych oraz elastycznych. Powstają zmarszczki statyczne, niezależne od mimiki twarzy, a także pogłębiają się naturalne bruzdy takie jak fałdy nosowo- wargowe. Na oznaki procesu starzenia mają wpływ uwarunkowania genetyczne oraz styl życia (dieta, stres, używki, rodzaj wykonywanej pracy czy ekspozycja na czynniki klimatyczne). Wraz z wiekiem dochodzi również do zaniku tkanki podskórnej oraz tłuszczowej, co wraz z utratą jędrności skóry prowadzi do niekorzystnej zmiany owalu twarzy i powstania tzw. „ chomików ” – fałdów zwiotczałej skóry wzdłuż linii żuchwy oraz „ drugiego podbródka ”. U osób nieco młodszych z niezbyt zaawansowanymi oznakami starzenia dobre efekty można uzyskać ograniczając się do metod odmłodzenia twarzy takich jak laser frakcyjny czy wolumetria kwasem hialuronowym. Przychodzi jednak czas, kiedy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są w stanie poprawić naszego wyglądu, a najlepszym rozwiązaniem pozostaje chirurgiczny lifting twarzy.
Efektem faceliftingu jest pozbycie się zmarszczek. Jest to bardzo skuteczna metoda na odświeżenie swojego wizerunku. Zabieg polega na napięciu skóry twarzy. Wygładza to twarz sprawiając, że pacjent wygląda młodziej i bardziej energicznie. Zabieg jest rekomendowany dla kobiet i mężczyzn w dojrzałym wieku. Przebieg pooperacyjny jest właściwie bezbólowy i nie wymaga stosowania silnych leków przeciwbólowych.
Redukcja poduszek tłuszczowych policzków – Bichata
Celem zabiegu jest wymodelowanie policzków, a przez to wyostrzenie rysów twarzy. Polecany jest szczególnie u młodych osób, których rysy twarzy pomimo stosowania diety i szczupłej sylwetki pozostają „pełne”. Przy pomocy niewielkiego nacięcia na wewnętrznej stronie policzka (cięcie ma długość ok. 1-2 cm) zostaje usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej znajdującej się w centralnej części policzka, która tworzy tzw. poduszkę tłuszczową Bichata. Nie zaleca się usuwania ich w całości, gdyż powoduje to nadmierne zapadnięcie policzków – wyglądają wówczas nienaturalnie – a jedynie wycięcie ich nadmiaru. Policzki zostają wymodelowane, a rysy twarzy są wyostrzone.
Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W miejscu planowanego nacięcia chirurg plastyczny podaje niewielką ilość środka znieczulającego i wykonuje zabieg od strony jamy ustnej przez błonę śluzową policzka, dzięki czemu blizna pooperacyjna jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz. Po zabiegu efekt znieczuleniu utrzymuje się przez ok. 3 godziny, a występujące dolegliwości bólowe są zwykle łatwe do opanowania przy pomocy powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Naturalnym następstwem zabiegu jest zazwyczaj obrzęk – niewielkiego stopnia – biorąc pod uwagę ilość usuniętej tkanki tłuszczowej oraz ilość obrzęku po zabiegu – nie powinien być zauważalny dla osób postronnych. Wykonywanie zimnych okładów w pierwszych godzinach po przeprowadzonym zabiegu pozwala zmniejszyć jego natężenie.
Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną co pomaga im, komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg.
Lifting wargi górnej – Bullhorn Liplift
Jest to zabieg przeprowadzany przez chirurga plastycznego w celu uwydatnienia czerwieni wargowej. Polecany jest szczególnie u osób, u których doszło do znacznego wydłużenia wargi górnej lub zaniku czerwieni wargowej wargi górnej. Przy pomocy nacięcia u podstawy skrzydełek i słupka nosa (w kształcie rogów bawoła, stąd nazwa Bullhorn Liplift) zostaje usunięta nadmiernie rozciągnięta część bieli wargowej (cześć wargi między nosem a czerwienią wargową). Czerwień wargowa staje się uwydatniona i ponownie widoczna, szczególnie u pacjentów z bardzo cienką linią czerwieni wargowej. Warga zostają wymodelowana, bez dodawania jej objętości, dzięki czemu efekty zabiegu są naturalne – nie dochodzi do powstania „wydętych” lub „napompowanych” ust.
Lifting wargi górnej przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dobrze jest tolerowany przez pacjentów. Przed zabiegiem chirurg wykonuje blokadę nerwów odpowiedzialnych za czucie w środkowej części twarzy. Dodatkowo w miejscu planowanego nacięcia podawana jest niewielka ilość środka znieczulającego – jest to obszar uprzednio znieczulony, a podanie dodatkowego znieczulenia pomaga przeprowadzić zabieg sprawnie. Po zabiegu efekt znieczulenia utrzymuje się przez ok. 3 godziny, a występujące dolegliwości bólowe są łatwe do opanowania przy pomocy powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Naturalnym następstwem zabiegu jest niewielki obrzęk operowanej okolicy. Wykonywanie zimnych okładów w pierwszych godzinach po przeprowadzonym zabiegu znacznie pozwala zmniejszyć jego natężenie.
Pacjenci zawsze po zabiegu dostają kartę informacyjną ze szczegółowo objaśnionymi zasadami postępowania pooperacyjnego, co skutecznie pozwala im komfortowo przejść okres okołooperacyjny, a ze swoje wątpliwości zawsze mogą skonsultować z chirurgiem plastycznym przeprowadzającym zabieg.
Przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz
Jest to zabieg inaczej zwany lipofillingiem. Przeprowadza się go przez pobranie tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, lędźwi lub innych miejsc. Odpowiednie jej przygotowanie pozwala na wypełnienie zmarszczek, poprawę jędrności skóry oraz odtworzenie utraconej objętości tkanki podskórnej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i nie wymaga hospitalizacji. Operacja jest również mało inwazyjna — wykorzystywany w niej materiał jest całkowicie naturalny.
Korekta odstających małżowin usznych
Korekta odstawania małżowin usznych, to zabieg wykonywany najczęściej w znieczuleniu miejscowym umożliwiający ukształtowanie i wymodelowanie małżowiny usznej przy pomocy specjalnych szwów zakładanych na chrząstkę.
Najczęstszym powodem odstawania małżowin usznych jest nieprawidłowe wykształcenie grobelki lub przerost muszli małżowiny usznej. W trakcie operacji możliwe jest zmniejszenie muszli poprzez wycięcie fragmentu chrząstki małżowiny usznej oraz wymodelowanie grobelki przy pomocy szwów zakładanych na chrząstkę. Umożliwia to wytworzenie pożądanego kształtu małżowiny usznej i odpowiednie jej umiejscowienie względem czaszki, pozwalające na zmniejszenie odstawania ucha. Linia cięcia oraz późniejsza blizna znajdują się na tylnej powierzchni małżowiny usznej, dzięki czemu pozostają ukryte przez nowy kształt ucha.
Przebieg pooperacyjny wymaga stosowania opaski podtrzymującej na małżowiny uszne przez 4 tygodnie po zabiegu 24 godziny/dobę. Przez kolejne 2 tygodnie należy Stosować opaskę podczas spoczynku nocnego.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl