EN YT FB
flowers flowers 2 3

Operacje piersi

Lifting biustu

Jest to zabieg chirurgiczny, który podnosi piersi i poprawia ich kształt, nadając im młodszy wygląd. Brodawka jest zazwyczaj przeniesiona, a dodatkowo jest   możliwa zmiana jej kształtu i wielkości. Operacja przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym.

Podnoszenie piersi – mastopeksja

Zabieg mastopeksji, polegają na usunięciu nadmiaru rozciągniętej skóry z okolic piersi i wymodelowaniu kształtu gruczołu piersiowego. Umożliwia on również skorygowanie kompleksu brodawka – otoczka, a także jednoczesne powiększenie piersi z wykorzystaniem implantów.

Opadanie piersi jest defektem typowo kosmetycznym. Szybka utrata wagi, ciąża, karmienie piersią i procesy starzenia. Wszystkie te rzeczy mogą powodować, że piersi staną się obwisłe. Wtedy do gry wchodzi mastopeksja, zwana inaczej liftingiem biustu.

Lifting piersi jest także wskazany dla kobiet, które zaniechały ćwiczeń oraz pielęgnacji skóry na piersiach, szczególnie w trakcie procesu gwałtownego chudnięcia lub w okresie menopauzalnym, co poskutkowało utratą jędrności, elastyczności biustu oraz jego widocznym opadnięciem. Lifting biustu jest zabiegiem, dzięki któremu można podnieść piersi, a także odpowiednio skorygować ich wygląd i kształt. Rekomendowany przez nas zabieg w postaci liftingu biustu może być przeprowadzany u kobiet, które nie są zadowolone z efektów stosowanej przez siebie pielęgnacji czy też zabiegów kosmetologicznych.

Mastopeksja może być wykonywana u pełnoletnich przedstawicielek płci pięknej, których stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazania do poddania się tej temu zabiegowi operacyjnemu.

Powiększenie piersi implantami silikonowymi

Jest to najczęściej wykonywana operacja z zakresu chirurgii plastycznej piersi, mająca na celu nie tylko powiększenie, ale też odpowiednie wymodelowanie biustu. Wykorzystywane są do tego głównie implanty silikonowe. Ich rozmiar dobierany jest indywidualnie w czasie konsultacji, pod uwagę brane są preferencje pacjentki i jej warunki anatomiczne.
Zmiana kształtu i wielkości piersi polega na wszczepieniu implantów pod gruczoł lub mięsień piersiowy. Większość operacji jest wykonywanych w znieczuleniu ogólnym, a po nich konieczne jest spędzenie nocy w klinice w celach obserwacji. Pacjentka zostaje wypisana do domu po kontroli lekarskiej w dniu następnym.
Powiększane piersi są dodatkowo znieczulane w trakcie zabiegu, aby zmniejszyć dyskomfort po nim. Efekt przeciwbólowy utrzymuje się przez kolejny dzień lub dwa, co umożliwia szybszy powrót do pełnej sprawności.

Implanty silikonowe

Implanty są do wyboru w kształtach anatomicznych i okrągłych. Można również dobrać powłoki: mikropoliuretanowe lub silikonowe — teksturowane lub gładkie. Szczegółowa selekcja odbywa się podczas konsultacji, ponieważ niezbędne jest dokładne zmierzenie klatki piersiowej pacjentki oraz poznanie jej oczekiwań. Pozwoli to na dobranie indywidualnego implantu.

Zmniejszanie piersi (redukcja)

Zbyt duże piersi to problem natury zdrowotnej i estetycznej, który w równym stopniu dotyczy zdrowia i samopoczucia psychicznego. Zmniejszenie piersi pozwoli odciążyć kręgosłup, zwłaszcza gdy pojawiają się bóle pleców – szczególnie w odcinku szyjnym oraz piersiowym.Zabieg zmniejszenia piersi zredukuje także podrażnienia ramion powodowane przez biustonosze, a również infekcje, podrażnienia i stany zapalne powstające w fałdzie podpiersiowym. Zabieg pozwala na zmniejszenie średnicy i podniesienie kompleksu brodawka – otoczka, umożliwia skorygowanie asymetrii piersi, a nawet nadanie im nowego kształtu.
Rekonwalescencja po zabiegu trwa od siedmiu do czternastu dni. Po operacji zalecane jest noszenie miękkiego biustonosza sportowego przez przynajmniej miesiąc.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl

 

Wiktor Czyżak – ZnanyLekarz.pl

tagi: operacja piersi wrocław, powiększanie piersi wrocław, pomniejszanie piersi wrocław, korekta piersi, lifting piersi wrocław, chirurg plastyczny wrocław, zmniejszanie piersi wrocław, redukcja piersi wrocław, lifting biustu, mastopeksja wrocław, implanty piersi wrocław, redukacja piersi wrocław, implanty silikonowe wrocław