EN YT FB
flowers flowers 2 3

Operacje piersi

Powiększenie piersi

Chirurgiczne powiększanie piersi przy pomocy implantów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Kobiety z róźnych przyczyn decydują się na zabiegi plastyczne piersi. W większości przypadków chodzi o powięszenie piersi, ale też wykonuje się korekcję, położenie i napięcie.
Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Podniesienie piersi

Podniesienie piersi zwane mastopeksją jest zabiegiem chirurgicznym, który poprawia kształt piersi , czasem zmniejsza rozmiar otoczki brodawki. Utrata jędrności i elastyczności skóry w obrębie piersi to częsty problem kobiet, w szczególności po przebytej ciąży i karmieniu. Obwisłe piersi są też efektem szybkiej utraty wagi, kiedy tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej, niż skóra na piersiach jest w stanie się ściągnąć.
Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Pomniejszenie (redukcja) piersi

Wielkość piersi zależy od wielu czynników, z których najważniejszą rolę odgrywają hormony. Ich oddziaływanie rozpoczyna się na początku okresu dojrzewania i ma charakter dynamiczny, zarówno w skali trwania cyklu miesięcznego , jak i w całym okresie prokreacyjnym, a później w czasie przekwitania. Istotą operacji redukcyjnej jest częściowe wycięcie gruczołu wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. We wszystkich przypadkach wraz z redukcją wykonuje się zabieg uniesienia piersi.
Przeczytaj o tym więcej tutaj.


Korekcja zniekształceń piersi

Niewielkie asymetrie piersi spotyka się stosunkowo często i zazwyczaj nie wymagają one korekcji. Bywa jednak, że różnice w wielkości są istotne lub że piersi są zdeformowane na skutek nieprawidłowo wykonanych zabiegów operacyjnych. Każdy taki przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, dobierając odpowiednią metodę leczenia.
Przeczytaj o tym więcej tutaj.