EN YT FB
flowers flowers 2 3

Korekcja powiek

KOREKCJA POWIEK

Obwisła skóra, worki pod oczami, głębokie zmarszczki to defekty, które odbierają młodzieńczego blasku spojrzeniu i sprawiają, że cała twarz wygląda na zmęczoną i smutną.

Delikatna skóra powiek z czasem traci swoją sprężystość. Możemy przymknąć na to oko lub skorzystać z szansy przywrócenia jej lepszej kondycji za pomocą specjalistycznego zabiegu jakim jest korekcja powiek.

W zależności od indywidualnych wskazań ingerencje chirurgiczne polegają na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry, plastyce mięśnia okrężnego oka lub redukcji bądź transpozycji około gałkowych pseudo przepuklin tłuszczowych.

Plastyka powiek górnych

Grawitacja działa także na powieki. Dzięki zabiegowi korekcyjnemu możemy zniwelować jej niekorzystny wpływ i odciążyć delikatną skórę wokół oczu. W trakcie konsultacji lekarz specjalista ustala wraz z pacjentem priorytety działania oraz realny do osiągnięcia i satysfakcjonujący cel zabiegu. Podczas zabiegu usuwany jest nadmiar zwiotczałej skóry, wykonuje się plastykę mięśnia okrężnego oka oraz redukuje okołogałkowe pseudo przepukliny tłuszczowe. Co istotne, blizna po ingerencji pozostaje ukryta w załamku powieki, dzięki czemu jest mało widoczna.

Plastyka powiek górnych jest zabiegiem mało inwazyjnym. Celem zabiegu jest pozbycie się wrażenia pełnych, obrzękniętych powiek i odzyskać świeżość spojrzenia. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, z reguły pacjenci dobrze tolerują całą procedurę i proces rekonwalescencji.

Korekta opadania powiek górnych ze skróceniem rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki górnej

W niektórych przypadkach zniwelowanie upływu czasu na skórę powiek może nie wystarczyć. Gdy wskazana jest korekta ustawienia powiek górnych, stosuje się rozszerzoną wersję standardowego zabiegu. Polega ona na skróceniu rozcięgna mięśnia dźwigacza powieki górnej, redukcji ilości mięśnia okrężnego oka i zaopatrzeniu okołogałkowych pseudoprzepuklin tłuszczowych. W zależności od wskazań przedoperacyjnych zabieg wykonuje się po jednej stronie lub obustronnie, a w niektórych przypadkach etapowo.

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowych. Dzięki współdziałaniu chirurga z pacjentem możliwe jest ustawienie brzegu powieki w nowym, właściwym położeniu. Blizna po zabiegu, podobnie jak w przypadku plastyki powiek górnych, pozostaje ukryta w zagłębieniu powieki. Zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe jest zwykle niewielkie — zazwyczaj jedynie w pierwszej dobie po zabiegu.

Plastyka powiek dolnych

Mrugnięcie okiem to pozornie ruch powieki górnej. Jednak powieka dolna też ma w tym procesie swój udział i podlega obciążeniom. Aby przywrócić jej sprężystość można zastosować zabieg plastyki powiek dolnych. W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar zwiotczałej skóry w obrębie powiek dolnych oraz tzw. „worki pod oczami”, które powstają przez uwypuklanie się tłuszczu około gałkowego. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz nie jest utrzymywany na swoim miejscu. Przyczyną może być postępujące z wiekiem zwiotczenie tkanek, w tym mięśnia okrężnego oka i przegrody oka, których napięcie uległo zmniejszeniu, a włókna mięśniowe zostały nadmiernie rozciągnięte. Odbudowując strukturę powiek dolnych w mgnieniu oka nadamy im jędrność i młodszy wygląd. Blizna po zabiegu pozostaje ukryta pod linią rzęs i gubi się pośród naturalnych zagłębień tej okolicy.
Plastykę powiek górnych i dolnych można również przeprowadzić w trakcie jednego zabiegu.
Entropion/ectropion, czyli podwinięcie i odwinięcie powieki dolnej
Operacje powiek mają charakter nie tylko estetyczny. W przypadku podwinięcia lub odwinięcia powieki dolnej ingerencja chirurgiczna jest konieczna ze względów zdrowotnych. Jedną z tych przypadłości jest entropion – powoduje drażnienie gałki ocznej przez rzęsy wrastające w jej kierunku. Drugą natomiast nazywamy ectropion – polega na nadmiernym zwiotczeniu powieki dolnej, które sprawia, że powieka wywija się na zewnątrz — co przekłada się na przewlekły stan zapalny spojówek i inne następstwa.
Leczenie polega na przywróceniu anatomicznych stosunków struktur tworzących powiekę dolną. Każdy przypadek wymaga indywidualnie zaprojektowanego planu leczenia, który szczegółowo omawiam z pacjentem podczas konsultacji.
Zabiegi w szpitalu Medfemina wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe jest niewielkie. Zwykle jedynie w pierwszej dobie po operacji może wystąpić poczucie dyskomfortu wymagające zażycia odpowiednich leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty.
korekcje powiek korekcje powiek korekcja powiek korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław
korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław korekcja powiek wrocław