EN YT FB
flowers flowers 2 3

Skóra

SKÓRA

Jak każda część ciała, tak i skóra wymaga czasami poprawy i interwencji chirurga. Czy w kontekście poprawy blizn lub w razie potrzeby wycięcia zmian skórnych.

Wycięcie zmiany skórnej

Zabiegi estetyczne, profilaktyczne lub usuwanie zmian podejrzanych nowotworowo. Wszystkie te działania mieszczą się w tej kategorii, zaczynając od wycięcia znamion barwnikowych – na ciele lub twarzy, idąc przez pozbycie się zmian przedrakowych, a kończąc na zlikwidowaniu zmian nowotworowych. Niewielkie zmiany można usuwać prostym wycięciem, a w przypadku większych zmian może być konieczna plastyka płatami skórno–tłuszczowymi lub przeszczep skóry.

Plastyka blizn

Blizny są problemem nie tylko estetycznym. Mogą powodować dolegliwości bólowe lub utrudniać funkcjonowanie tworząc przykurcze. Wykorzystanie technik chirurgii plastycznej umożliwia poprawę zarówno wyglądu – estetyki blizn jak i aspektów funkcjonalnych. Każda blizna jest inna. Metoda plastyki blizn jest dobierana indywidualnie. W niektórych przypadkach wystarczającym działaniem jest wycięcie blizny i zszycie rany w odpowiedni sposób, zapobiegający powstawaniu dolegliwości. Bardziej złożone przypadki mogą wymagać zastosowania przeszczepu tkanki tłuszczowej pod bliznę, dermabrazji, mezoterapi fibryną lub
osoczem bogato płytkowym, zabiegów laserowych bądź technik łączonych. Wszystkie z wymienionych zabiegów można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! tel. (71) 333 000 3 lub napisz do nas: szpital@medfemina.pl