EN YT FB
flowers flowers 2 3

Pomniejszenie (redukcja) piersi

Wielkość piersi zależy od wielu czynników, z których najważniejszą rolę odgrywają hormony. Ich oddziaływanie rozpoczyna się na początku okresu dojrzewania i ma charakter dynamiczny, zarówno w skali trwania cyklu miesięcznego , jak i w całym okresie prokreacyjnym, a później w czasie przekwitania. Istotą operacji redukcyjnej jest częściowe wycięcie gruczołu wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. We wszystkich przypadkach wraz z redukcją wykonuje się zabieg uniesienia piersi. Nadmiar skóry powstały po pomniejszeniu gruczołu wycina się w różnych projekcjach, w zależności od zastosowanej metody.

Cel

Pomniejszenie Twoich piersi zapewni Ci komfort psychiczny i fizyczny.

Czy jest to zabieg dla Ciebie?

TAK

Jeżeli rozmiar piersi zakłóca proporcje ciała i czujesz się z tym niekomfortowo, a przede wszystkim gdy ich wielkość i masa powoduje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

NIE

Jeżeli stan ogólny Twojego zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu lub gdy nie decydujesz się na operację np. z powodu blizn pooperacyjnych.

Istota zabiegu

Operacja redukcji piersi polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i gruczołowej, zwiotczałej skóry, przemieszczeniu oraz wymodelowaniu brodawek. Czas trwania zabiegu nie przekracza zazwyczaj 2-3 godzin. Zazwyczaj pozostają blizny w miejscach typowych tj. wokół brodawek, pionowa i w bruździe podpiersiowej.

Przed operacją

Konieczne jest dokładne omówienie celów i skutków operacji, wykonanie wszechstronnych badań oraz diagnostyki obrazowej piersi.

Operacja

Czas trwania zabiegu nie przekracza zazwyczaj 2-3 godzin, jednak należy pamiętać, że zależy to od wielkości redukowanej tkanki oraz ewentualnych zabiegów towarzyszących, np. modelowania piersi.

Powikłania

  • wystąpienie krwiaka
  • infekcja
  • trwałe zaburzenia czucia w obszarze brodawek
  • martwica skóry oraz brodawek
  • przerost blizn

Po operacji

W pierwszych dniach po zabiegu piersi są obrzęknięte i nieco bolesne. Wymagana jest zmiana opatrunków. Szwy usuwane są po ok. dwóch tygodniach. Ograniczoną aktywność fizyczną można podjąć po ok. miesiącu.

Blizny pooperacyjne zlokalizowane są w miejscach typowych. W miarę upływu czasu ich wygląd ulega poprawie.

Pobyt pooperacyjny w szpitalu Medfemina – 2 doby.