EN YT FB
flowers flowers 2 3

Plastyka przednia szyi

Lifting szyi jest operacją plastyczną, której celem jest zredukowanie zwisającej skóry z okolic szyi oraz usunięcia zmarszczek.  Zabieg polega na podniesieniu skóry za pomocą nacięć w okolicy ucha lub brody.  Najczęściej liftingu szyi potrzebują pacjentki, które drastycznie straciły na wadze bądź u których zwiotczała skóra szyi jest dziedziczna. Zabiegowi poddają się nie tylko kobiety ale również mężczyźni.

Podniesienie obwisłej skóry wykonuje się za pomocą dwóch nacięć – pod uchem i za uchem. Lifting szyi z dodatkowym podniesieniem skóry wykonuje się za pomocą małego nacięcia pod brodą oraz pod uchem. Opracja plastyczna wykonywana jest w środkowo – przedniej części szyi. Skórę łączy się pod uchem lub za uchem, by uzyskać dobry wygląd szyi. Lekarz chirurg zamyka nacięcie wykorzystując nierozpuszczalne szwy. Wokół głowy i pod szyją umieszczony zostaje opatrunek uciskający. Badania jakie należy wykonać przez zabiegiem : grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia krwi, OB, jonogram,glikiemia,antygen Hbs, HCV, HIV, EKG.

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe

Czas trwania zabiegu:

od 0,5 do 1,5 godziny

Przeciwskazania do zabiegu:

  • skazy naczyniowe
  • cukrzyca
  • niedokrwistość
  • nieuregulowane nadciśnienie
  • ropne stany zapalne skóry twarzy
  • ropne zapalenie zatok

Zalecenie pozabiegowe:

Przez około 14 dni po zabiegu pacjent powinien trzymać głowę uniesioną, a szyja powinna być usztywniona. Przez pierwsze dni dolna część twarzy oraz szyją mogą być bardzo opuchnięte. Szwy z  reguły ściągane są po około 7 dniach od zabiegu . Po operacji szyi przez minimum 3 tygodnie należy odpoczywać i nie przemęczać się. Nie wolno się schylać ani podnosić ciękich przedmiotów.

Należy unikać sauny, alkoholu, papiersów oraz aspiryny. Niewskazana jest również aktywność fizyczna.

Powikłania pozabiegowe :

Główymi powikłaniami po zabiegu szy mogą być reakcje alergiczne na znieczulenie i leki, asymetria szyi, krwiak, miejscowe nagromadzenie się płynu surowiczego, guzowatość oraz plamistość i zwiotczenie skóry.